نوشته شده توسط : zg

بوستر پمپ چیست؟

بوستر پمپ وظیفه افزایش فشار سیال را بعهده دارد. بوستر پمپ یک دستگاه مرتبط به هم و یکپارچه ای می باشد که از چندین الکترو پمپ تشکیل شده است که در آن دو یا چند پمپ به صورت موازی به یکدیگر متصل شده اند تا مجموع آب مصرفی و مجموع فشار وارد شده بر سیستم را تأمین نمایند.

بوستر پمپ

 

چرا از بوستر پمپ استفاده می شود؟

به دلایل مختلفی ممکن است در آبرسانی با کاهش فشار مواجه شویم  جهت رفع آن از بوستر پمپ استفاده می شود.

کاهش فشار در مجتمع های مسکونی به دلیل استفاده تعداد افراد زیاد رخ می دهد.

در ساختمان های مرتفع امکان کاهش فشار در طبقات آخر وجود دارد

در پروژه های آبیاری قطره ای به دلیل ضرورت رساندن آب با فشار یکسان از بوستر پمپ آبرسانی استفاده می شود.

در آبرسانی به زمین های کشاورزی به دلیل وسیع بودن آن امکان کاهش فشار و عدم آبرسانی در نقاط دور از منبع وجود دارد

بوستر پمپ آتش نشانی در سیستم اطفاء حریق ساختمان های که از آن استفاده می کنند وجود دارد.

بوستر پمپ به طور کلی از یک مکانیسم ساده که غالباً حاوی تنها یک مرحله افزایش فشار شبکه آبرسانی است در حال حاضر برای افزایش فشار سیال استفاده مینماید.

وظیفه بوسترپمپ افزایش فشار لازم برای تامین شبکه مصرف ساختمان های  بسیار مرتفع می باشد که از این حیث بسیار عالی می باشد.

 

پمپ های بوستر پمپ چه وظیفه ای دارند؟

جهت تامین هد و دبی کل بوستر پمپ از یک یا چند پمپ استفاده می شود که آن را پمپ اصلی می نامند.

از یک پمپ کوچکتری جهت تامین دبی کمتر استفاده می شود که به آن جوکی پمپ می گویند.

استفاده از جوکی پمپ یا جوکی پمپ ضمن کاهش مصرف انرژی از مستهلک شدن پمپ بزرگ نیز جلوگیری می کند.

آبدهی این پمپ از پمپ بزرگ کمتر بوده و به آن پمپ پیشرو هم می گویند.

جهت کارکرد بوستر پمپ بدون وقفه از پمپ رزرو استفاده می شود زیرا در برخی مکان ها مانند بیمارستان ها و کارخانجات عدم آبرسانی باعث وارد شدن خسارات جدی می شود.

 

عملکرد شیر یکطرفه در بوستر پمپ

جلوگیری از برگشت آب در هنگام خاموش بودن پمپ بر عهده ی شیر یکطرفه می باشد.استفاده از شیریکرفه در بوستر پمپ باعث عدم حرکت آب در خلاف جهت پمپاژ می شود.شیر یکطرفه سبب می شود آب و یا سیال فقط در یک جهت عبور کنند.

شیرهای مورد استفاده در بوستر پمپ شامل سه دسته و به شرح زیر می باشند.شیر یکطرفه بخار ( شیریکطرفه طرح یورک)شیر یکطرفه دریچه ایشیر یکطرفه کره ای (توپی)

 

چرا از لرزه گیر در بوستر پمپ استفاده می شود؟

در خط لوله، برخی از تجهیزات ساختمانی مانند بوستر پمپ، فن، کمپرسور و .... دارای ارتعاش و لرزش هایی هستند که باعث ایجاد سروصدا و استهلاک زود هنگام خط لوله و سایر قطعات می شود برای جلوگیری از انتقال لرزش بوستر پمپ به شبکه لوله کشی استفاده از ضد ارتعاش یا لرزه گیر رایج می باشد.

به طور معمول لرزه گیر ها را در دهانه مکش و دهش بوستر پمپ نصب می کنند.

از لرزه گیر در بوستر پمپ در خروجی و ورودی هر پمپ استفاده می شود چرا که با افزایش دبی خروجی از پمپ ارتعاشات بوستر پمپ نیز افزایش می یابد.

سایز معمول لرزه گیرها بین 25/1 تا 10 اینچ می باشد ساختار داخلی لرزه گیر هایی با سایز بالاتر از 10 اینچ فلزی می باشد.

 

اتصال به روش جوشی در لرزه گیرهای بوستر پمپ

لرزه گیرهای جوشی بوستر پمپ

این از مزیت های استفاده از فلنچ های جوشی، صرف هزینه ی کم تر و ساده تر بودن کار می باشد.

این نوع لرزه گیرها را را از جنس فلز (آکاردئونی) می سازند.

لرزه گیرهای جوشی ضامن سلامت تاسیسات ساختمانی از جمله لوله های آب داغ، خطوط لوله مواد شیمیایی و لوله های نفت و لوله های آب داغ هستند چرا که تمامی حرکات کششی و زاویه ای اضافی قطعات لرزش ها و شوک های موجود را جذب می کند.

لرزه گیرهای جوشی شامل لرزه گیر استیل، لرزه گیر مهردار و بدون مهار می باشد.

 

در ادامه می توانید جهت دریافت مشاوره فنی جهت انتخاب بهترین بوستر پمپ آبرسانی خانگی و آتش نشانی و مشاهده قیمت بوستر پمپ ، به سایت بامین تهویه مراجعه نموده و با کارشناسان فنی ما در تماس باشد.                 :: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 13
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 15 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

برای خرید بوستر پمپ ابتدا باید میزان آبدهی و فشار مورد نیاز را بدانیم. میزان آبدهی با توجه به نوع بوستر پمپ و کاربری و تعداد مصرف کننده ها مشخص می‌شود و فشار مورد نیاز بوستر پمپ طبق کاربری و ارتفاع ساختمان تعیین می شود. بوستر پمپ ها اغلب به دو صورت آبرسانی و آتش نشانی تولید می شوند.

 

راهنمای خرید بوستر پمپ

تفاوت پمپ و بوستر پمپ

زمانی که یک پمپ آب جوابگوی نیاز مجموعه نباشد از دو یا چند دستگاه پمپ بر روی یک شاسی با ورودی و خروجی های مشترک استفاده می شود که اصطلاحاً به آن بوستر پمپ گفته می شود. بوستر پمپ شامل پمپ یا پمپ ها ، شاسی اصلی ، تابلو برق ، شیرآلات و کلکتور های ورودی و خروجی ، تجهیزات کنترلی و مخزن تحت فشار و ... است.

ضرورت استفاده از بوستر پمپ

 در برخی ساختمان های کوچک لوله کشی آب مستقیماً به آب شهری متصل است اگر فشار آب شهر مناسب باشد نیازی به استفاده از پمپ یا بوسترپمپ نیست اما در ساختمان‌های مرتفع و یا محل هایی که فشار آب کم است ابتدا باید آب را در مخزن ذخیره کرد سپس با استفاده از پمپ  یا بوستر پمپ آب را به طبقات و واحدها هدایت کرد.

در نتیجه استفاده از بوستر پمپ در ساختمان های مرتفع که فشار آب شهری جوابگوی طبقات بالا نیست و یا سیستم هایی که نیاز به حجم بالایی از آب در مدت زمان کم دارند که دبی آب شهر کفایت نمی کند ضروری است.

همین مورد در سیستم آتش نشانی هم صدق می کند چرا که با وقوع آتش سوزی نیاز به حجم بالایی از آب با فشار بالا است که سیستم لوله کشی ورودی آب شهر جوابگو نخواهد بود لذا آب را در مخزن قولادی ذخیره و سپس توسط بوستر پمپ آتش نشانی در مواقع خطر به محل جعبه های آتش نشانی و یا آب پاش ها و اسپرینکلرها هدایت می کند.

کاتالوگ بوستر پمپ

با توجه به اینکه هر ساختمان با توجه به تعداد سرویس بهداشتی ها و حمام و نوع سیستم آتش نشانی و اطفاء حریق و کاربری های مختلف مانند مسکونی ، بیمارستانی ، دانشگاه و...میزان آبدهی و فشار خاصی را برای بوستر پمپ آبرسانی و بوستر پمپ آتش نشانی می‌طلبد ، لذا این دستگاه به صورت سفارشی و مطابق با نیازساختمان  تولید می‌شود.متریال مصرفی و برند تجهیزات تابلو برق و برند پمپ و شیرآلات و سیستم کنترل به درخواست مشتری قابل تغییر است. لذا نمی‌توان مرجع جامعه ای به عنوان کاتالوگ بوستر پمپ داشت.

خرید بوستر پمپ خانگی

 برای خرید بوستر پمپ خانگی باید میزان آبدهی و فشار را داشته باشیم و همچنین برند پمپ مورد استفاده در بوستر پمپ را انتخاب کرده باشیم.

 بوستر پمپ خانگی

 

بوستر پمپ خانگی

برای به دست آوردن میزان هد و دبی جهت خرید بوستر پمپ خانگی اطلاع از نکات زیر ضروری است.

 

 1. تعداد واحدها
 2. تعداد طبقات
 3. فاصله دورترین مصرف کننده از بوستر پمپ ( در بسیاری از ساختمانها از کولر آبی استفاده می‌شود که دورترین مصرف کننده است لذا ارتفاع بام باید مد نظر قرار گیرد )
 4. تعداد حمام و سرویس بهداشتی در هر واحد
 5. برند مدنظر پمپ
 6. دور ثابت یا دور متغیر بودن بوستر پمپ
 7. امکان تامین حجم ذخیره برای تامین آب ورودی به بوستر پمپ

 

خرید بوستر پمپ آتش نشانی

 برای خرید بوستر پمپ آتش نشانی مانند سیستم  آبرسانی باید هد و دبی مشخص باشد.

بوستر پمپ آتش نشانی

 

بوستر پمپ آتش نشانی

برای به دست آوردن میزان هد و دبی جهت خرید بوستر پمپ آتش نشانی اطلاع از نکات زیر ضروری است.

 

 1. نوع سیستمی که در ساختمان استفاده شده است) هوزریل ، فایر باکس 1/2 1 یا 1/2 2، اسپرینکلر)
 2. اطلاع از تعداد فایرباکس ها یا اسپرینکلرها
 3. ارتفاع ساختمان و فاصله دورترین مصرف کننده
 4. برند مد نظر پمپ ها
 5. امکان تامین حجم ذخیره برای تامین آب آتش نشانی

 

در ادامه می توانید جهت دریافت مشاوره فنی جهت انتخاب بهترین بوستر پمپ آبرسانی خانگی و آتش نشانی، به سایت بامین تهویه مراجعه نموده و با کارشناسان فنی ما در تماس باشد.:: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی , بوستر پمپ کشاورزی ,
:: بازدید از این مطلب : 13
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 11 آذر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

شرکت پمپ آب پمپیران که معروف ترین برند تولید پمپ آب در ایران می باشد در سال 1354 هجری شمسی در تبریز تاسیس شد. این شرکت با بهره گیری از محصولات KSB آلمان و تجهیزات فرانسوی و ایتالیایی توانسته است تا نامی پرآوازه برای خود در ایران به وجود بیاورد. شرکت پمپیران با تولید بوستر پمپ های آبرسانی با کیفیت بالا به عنوان یکی از بهترین برند های تولید کننده بوستر پمپ در ایران شناخته شد. . بوستر پمپ پمپیران از محصولات پرآوازه این شرکت مطرح ایرانی است که امروزه هر متخصص تأسیسات، این برند را به مشتریان خود سفارش می‌کند.

بوستر پمپ پمپیران

 

بوستر پمپ 

اساس بوستر پمپ پمپیران را یک ایستگاه پمپاژ مرکزی تشکیل می‌دهد. چندین پمپ آب که به صورت موازی بسته می‌شوند به منظور افزایش و کنترل و تنظیم فشار آب در این ایستگاه وجود دارد. بوستر پمپ پمپیران به سبب سازگاری با محیط داخلی کشور نسبت به بقیه برندها محبوب تر است.

طرز کار بوستر پمپ پمپیران

ابتدا هنگامی که فشار در حد طبیعی خود قرار دارد فقط یکی از پمپ‌های بوسترپمپ آبرسانی، آتشنشانی و آبیاری پمپیران روشن می شود و اقدام به چرخش آب در سیستم می‌کند. زمانی که فشار آب در ساختمان و سیستم افزایش می یابد، پمپ‌ها تک تک و به صورت خودکار روشن می‌شوند. روشن شدن پمپ‌ها تا زمانی که میزان فشار به حد مطلوب برسد، ادامه می یابد. زمانیکه مصرف کاهش پیدا ‌کند و به سطح پایین برسد، پمپ‌های بوستر پمپ به ترتیب روشن شدن ، خاموش می‌شوند. این فرآیند خودکار باعث کنترل بهتر مصرف آب و کاهش استهلاک دستگاه بوسترپمپ می‌شود.

انواع بوستر پمپ پمپیران

بوستر پمپ پمپیران در سه نوع بوسترپمپ آبرسانی، آتش نشانی و کشاورزی تولید می‌شوند. بوسترپمپ های دور ثابت با PLC و بدون PLC در سیستم‌های آبرسانی و آتش نشانی کاربرد دارند. در نوع با PLC ، با استفاده از یک قطعه هوشمند می‌توان با تعریف برنامه‌ای به پمپ‌ها را صورت خودکار روشن یا خاموش کرد که در نوع بدون PLC ، تمامی این فعالیت‌ها به صورت دستی انجام می‌شود.

در بوستر پمپ پمپیران در نوع دورمتغیر نیز قطعه هوشمند وجود دارد. اما فعالیت آن بر اساس هرتز است یعنی افزایش یا کاهش سریع در سیستم وجود ندارد و کنترل دور موتور دینام بر اساس میزان هرتز دستگاه انجام می‌شود که باعث کنترل بهتر و افزایش طول عمر دستگاه می‌شود. این نوع بوسترپمپ ها همچنین دارای ویژگی‌های بیشتری مانند گشتاور بالا، ورودی و خروجی دیجیتالی و آنالوگ، کلوز لوپ و کنترل گشتاور از راه دور نیز هستند. از معروف ترین و پرفروش ترین بوستر پمپ های موجود در بازار می توان به بوستر پمپ خانگی و بوستر پمپ دور متغیر اشاره کرد.

انتخاب بوستر پمپ پمپیران

انتخاب پمپ در سیستم های بوستر پمپ از اهمیت بالایی برخوردار است. به طوری که اگر قدرت پمپ بیشتر از حد مشخصی باشد باعث آسیب رسیدن به لوله ها و کل سیستم می گردد. و برعکس در صورتی که فشار پمپ ها از فشار مورد نیاز کمتر باشد، فشار بر روی پمپ افزایش می یابد. با این کار علاوه بر تامین نشدن فشار مورد نیاز سیستم. احتمال آسیب دیدن پمپها نیز افزایش می یابد.

برندهای بوستر پمپ

 • بوسترپمپ پنتاکس
 • بوسترپمپ کالپدا
 • بوسترپمپ گراندفوس
 • بوسترپمپ داب
 • بوسترپمپ ابارا
 • بوسترپمپ ویلو
 • بوسترپمپ لوارا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده قیمت بوستر پمپ در انواع آبرسانی و آتش نشانی به سایت بامین تهویه مراجعه نمایید.

http://www.bamintahvie.com/category/pump-boster-pump/بوستر-پمپ-آبرسانی-و-آتش-نشانی:: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی , بوستر پمپ پمپیران ,
:: بازدید از این مطلب : 15
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 20 آبان 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

شرکت پمپ آب پنتاکس که یکی از معروف ترین برندهای پمپ در ایران می باشد، همچنین به تولید بوستر پمپ پنتاکس می پردازد. بوستر پمپ پنتاکس یکی از محبوب ترین بوستر پمپ های ایران است که در اماکن مختلف مخصوصا در ساختمان های بلند استفاده می شود. پمپ آب پنتاکس شناخته شده ترین و معروف ترین برند در ایران می باشد. بجز پمپ آب، بوستر پمپ پنتاکس نیز در ایران بسیار محبوب است. بوستر پمپ های آبرسانی، آتشنشانی و آبیاری پنتاکس به دلیل هزینه نگهداری کم و به صرفه بودن، دارای جایگاه مهمی در صنعت بوده و در نتیجه در اکثر مجتمع های مسکونی و مراکز بزرگ تفریحی، اداری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. از اجزاء تشکیل دهنده بوستر پمپ خانگی پنتاکس می توان به الکترو پمپ، فشار سنج، تابلو کنترل، اینورتور و غیره اشاره نمود. بوستر پمپ های پنتاکس از محصولات شرکت پنتاکس ایتالیا می باشد. در بوستر پمپ ها معمولا چند پمپ را بصورت موازی بهم مونتاژ می کنند. این کار باعث افزایش هد و دبی و درنتیجه افزایش فشار آب در مصارف مختلف گردد. بوسترپمپ های پنتاکس مصارف مختلفی همچون بوستر پمپ های آبرسانی، آبیاری و آتش نشانی  دارند. تنها برخی از مدل های پمپ پنتاکس قابلیت کوپل شدن و استفاده در ساخت بوستر پمپ را دارند که این مدل ها عبارتند از CBT CMT U CM.

 

راهنمای انتخاب و خرید بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی پنتاکس

الکتروپمپ های پنتاکس دوپروانه سری CB T دارای هد بالایی بوده و کاربردهای ساختمانی ، صنعتی، آتش نشانی و ... دارند و دارای بدنه از جنس چدن و پروانه از جنس نوریل یا برنج می باشند و همچنین در ساخت بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

ویژگی های بوستر پمپ های پنتاکس

الکتروپمپ های پنتاکس سریCM T مصارف خانگی ، کشاورزی،آتش نشانی، بوستر پمپ ها و ... کاربرد دارند و دارای بدنه از جنس چدن و پروانه از جنس چدن و یا برنز می باشند و همچنین درساخت بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی مورد استفاده قرار می گیرند.

بوستر پمپ ها ، مجموعه های صنعتی هستند که با ترکیب موازی 2 و یا تعداد بیشتری از پمپ ها ، باعث افزایش عملکرد تک پمپ ها می شوند.

هد بوستر پمپ  همان هد هر یک از پمپ ها ، و دبی ، مجموع دبی های هریک از پمپ ها می باشد.

بوستر پمپ های پنتاکس بدون منبع تحت فشار میباشند و اندیس T در اکثر مدلها نشانه سه فاز بودن آنهاست .

بوستر پمپ ها مواقعی استفاده می شوند که تغییرات مصرف را در سیستم های آبرسانی یا آتش نشانی داشته باشیم.

بوستر پمپ های آبرسانی و آتش نشانی با پسوند WO بدون تابلو برق بوده و قابلیت نصب تابلو برق هم به صورت دور ثابت و هم به صورت دور متغیر را دارا می باشند.

اعداد هد و دبی ارائه شده برای پمپ های آبرسانی و آتش نشانی پنتاکس بیانگرحداکثر دبی و حداکثر هد میباشند، ولی دیاگرام انتخاب پمپ های آبرسانی و آتش نشانی پنتاکس نیز برای انجام بررسی بیشتر و انتخاب دقیق پمپ مورد نیاز است.

کمپانی پمپ پنتاکس قطر فلنج رانش و مکش پمپ الزاما" با قطر لوله مناسب متصل به آنها برابر نمی باشد. زیرا قطر لوله مکش و دهش باید طوری در نظر گرفته شود که حداکثر سرعت آب در لوله مکش پمپ از 2 متر بر ثانیه تجاوز ننماید و جهت استفاده کارشناسان دیاگرام انتخاب تقریبی قطر لوله های سیستم های آبرسانی نیز در تصاویر فوق ارائه گردیده است .

انواع پمپ های آبرسانی و آتش نشانی پنتاکس (PENTAX) ساخت کشور ایتالیا هستند و بدلیل برخورداری از جدیدترین تکنولوژی طراحی هیدرولیکی علاوه بر دارا بودن راندمان و بازده بالاتر از مدل های مشابه ، دارای دوام و طول عمر بالاتر، ابعاد کوچکتر ، کاهش تلفات گرمایی ونتیجتا" مصرف برق پایین تر ،موتور نصبی کوچکتر، سیل مکانیکی فابریک و کارکرد آرام و بدون صدا می باشند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده قیمت بوستر پمپ در انواع آبرسانی و آتش نشانی به سایت بامین تهویه مراجعه نمایید.

http://www.bamintahvie.com/category/pump-boster-pump/بوستر-پمپ-آبرسانی-و-آتش-نشانی:: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 17
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 28 مهر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

بوستر پمپ هدفی جدا از پمپ آب ندارد. وقتی اسم بوستر پمپ به میان می‌آید، برخی تصور می‌کنند که با یک دستگاه کاملاً جدید روبرو هستند، در صورتی که بوستر پمپ همان کارکرد پمپ را دارد؛ اما ساختار آن متفاوت است. بوستر پمپ دستگاه جدیدی نیست. سال ها است که از این دستگاه برای افزایش فشار آب استفاده می‌شود. در سال های اخیر با گسترش آپارتمان نشینی و مجتمع‌های مسکونی نیاز به این دستگاه به جهت افزایش فشار آب بیشتر از گذشته احساس می شود.

 

بوستر پمپ چیست؟

بوستر پمپ دستگاهی است که در آن چندین پمپ یا الکتروپمپ در کنار هم و به صورت موازی قرار گرفته‌اند. این نوع ساختار باعث افزایش فشار آب خروجی می‌شود. عملکرد بوستر پمپ خیلی ساده است. در کمترین میزان استفاده، بوسترپمپ همانند پمپ معمولی عمل می‌کند. در زمان کاهش فشار آب، پمپ بعدی روشن می‌شود. در صورتی که روشن شدن الکتروپمپ بعدی نتواند میزان فشار مورد نیاز را تأمین کند، پمپ بعدی در ساختار فعال می‌شود. این روشن شدن تا هنگامی پیش می‌رود که تمامی قسمت‌ها به آب مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. البته گاهی لازم است که تمامی الکتروموتورها روشن شوند.

ترتیب خاموش شدن آن هم به همین صورت است. در هنگام کاهش فشار آب، پمپ‌ها به همان صورتی که روشن شدند، خاموش می‌شوند. البته خاموش شدن پمپ‌ها به معنای خاموشی کامل نیست. در ساعاتی که مصرف آب در کمترین میزان مصرف خود قرار دارد، صبح زود یا آخر شب‌ها، بوستر پمپ همانند پمپ عمل می‌کند.

 

بوستر پمپ دور ثابت و دور متغیر

بوستر پمپ ها به دو نوع بوستر پمپ دور ثابت و بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر تقسیم می‌شوند. بوستر پمپ دور ثابت کاربرد مخصوصی دارد. بهترین کاربرد استفاده از این نوع بوستر پمپ در سیستم‌های آتش نشانی است. در واقع سیستمی که وظیفه دارد تا در سریع‌ترین زمان ممکن فشار آب را به نقطه معینی برساند و افزایش دهد.

بوستر پمپ دور متغیر که این روزها در واحدهای مسکونی و صنعتی مورد استفاده مقرار می‌گیرد بر اساس میزان فشار وارد بر دستگاه روشن و خاموش می شود.

 

هدف استفاده از بوستر پمپ چیست؟

بوستر پمپ در مکان‌هایی استفاده می‌شود که به دلیل مصرف زیاد آب، امکان به کار بردن پمپ معمولی برای افزایش فشار آب نیست. در واقع پمپ آب فشار آب کافی را تامین نمی کند.

مجتمع‌های مسکونی بهترین مثال برای کاربرد بوستر پمپ هستند. در این مجتمع‌ها به دلیل اینکه افراد زیادی ساکن هستند و هر لحظه امکان افزایش یا فشار آب وجود دارد، استفاده از پمپ آب به صرفه نخواهد بود. چرا که پمپ تک نمی‌تواند آب را به نقاط بسیار زیادی برساند و همچنین به دلیل روشن و خاموش شدن‌های مکرر آسیب زیادی خواهد دید.

در این شرایط بهترین حالت، استفاده از بوستر پمپ است تا بتواند آب را به نقاط دور با فشار بالا برساند. البته نکته بعدی اینکه روشن و خاموش شدن آسیبی به ساختار دستگاه نخواهد زد.

 

انواع بوستر پمپ

برندهای بزرگ تولید کننده پمپ در دنیا بر سر بوستر پمپ با یکدیگر شدیدا در حال رقابتند. در همه کشورها بوستر پمپ بیشتر از بقیه انواع مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو تمامی کارخانه‌های سازنده به دنبال بدست آوردن بازار هستند.

 

بهترین شرکت‌های تولید کننده بوستر پمپ

 

بوستر پمپ پنتاکس

پنتاکس یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده انواع پمپ و بوستر در ایتالیا است. این شرکت با تولید پمپ‌های سازگار با محیط زیست و استفاده از تکنولوژی به روز در ساخت توانسته است تا سهم فوق‌العاده‌ای را از بازار به دست آورد. در حال حاضر پنتاکس یکی از پرفروش‌ترین پمپ‌های جهان و حتی ایران است. بوستر پمپ آبرسانی پنتاکس یکی از پرفروش ترین بوستر پمپ های آبرسانی در ایران می باشد.

 

مزیت‌های اصلی بوستر پمپ پنتاکس

 1. دارای اندازه کوچک‌
 2. دارای بازده بالاتر
 3. دارای طول عمر بالا
 4. دارای سطح صدای کمتر
 5. دارای قابلیت جداسازی آسان
 6. دارای ضمانت معتبر
 7. دارای سیستم قابلیت افزایش فشار به صورت خودکار

 

بوستر پمپ داب

داب شرکت ایتالیایی دیگری است که در کنار اقدام به تولید انواع پمپ و بوستر پمپ‌های قوی می‌کند. این شرکت با تولید نمونه‌های مختلف در همه صنایع نفوذ بالایی به دست آورده است. همچنین استفاده از قطعات باکیفیت باعث شده تا محصولات داب کیفیت بالایی در مقابسه با دیگر رقبای خود داشته باشد.

 

مزیت‌های اصلی بوستر پمپ داب

 1. اندازه کوچک‌
 2. بازده بالا
 3. طول عمر زیاد
 4. سطح صدای کمتر
 5. قابلیت جداسازی آسان
 6. ضمانت نامه معتبر
 7. سیستم قابلیت افزایش فشار به صورت خودکار

بوستر پمپ پمپیران

پمپیران یکی از شرکت‌های قدیمی ایرانی است که فعالیت خود را از سال 1354 در شهر تبریز آغاز کرد. این شرکت در اوایل با همکاری و تحت لیسانس شرکت‌های آلمانی اقدام به تولید انواع پمپ می‌کرد؛ اما امروزه با اتکا به مهندسان داخلی توانسته سهم بسیار بالایی را در فروش بوستر پمپ به دست بیاورد. پمپیران در حال حاضر یکی از قوی‌ترین برندهای تولیدکننده انواع پمپ است. به دلیل سازگار بودن ساختارهای پمپ این برند، میزان فروش بالایی نسبت به سایر رقبای خود دارد.

 

بوستر پمپ ابارا

شرکت سازنده پمپ ابارا با استفاده از آخرین تکنولوژی روز توانسته در تولید انواع پمپ در لیست بهترین پمپ های جهان قرار گیرد. شرکت ابارا در سال 1330 شمسی (1912 میلادی ) در کشور ژاپن با مدیریت آریا اینو کوچی تأسیس شد و با توجه به گسترش محصولات و تقاضای مشتریان در سراسر جهان در کشور ایتالیا نیز این پمپ ساخته و به بازار عرضه می شود.ابارا یکی از شرکت‌های مطرح ژاپنی در تولید انواع پمپ و بوستر پمپ است. ابارا به دلیل تولید نمونه‌هایی سازگار با محیط زیست تاکنون توانسته فروش بسیار بالایی در دنیا به دست بیاورد. استفاده از قطعات باکیفیت و سازگار با محیط زیست، به کار بردن آخرین تکنولوژی در ساخت و تولید انواع بوستر پمپ ، ابارا را به یکی از محبوب‌ترین برندهای تولید کننده تبدیل کرده است.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده قیمت بوستر پمپ در انواع آبرسانی و آتش نشانی به سایت بامین تهویه مراجعه نمایید.

http://www.bamintahvie.com/category/pump-boster-pump/بوستر-پمپ-آبرسانی-و-آتش-نشانی:: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 31
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 22 شهريور 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

بوستر پمپ در مکان‌هایی استفاده می‌شود که به دلیل مصرف زیاد آب، به کار بردن پمپ معمولی برای افزایش فشار آب امکان پذیر نیست. مجتمع‌های مسکونی بهترین مثال در جهت کاربرد این نوع پمپ‌ها هستند. در این مجتمع‌ها به دلیل اینکه افراد زیادی ساکن هستند و هر لحظه امکان افزایش یا فشار آب وجود دارد، استفاده از یک پمپ به صرفه نخواهد بود. چرا که پمپ نمی‌تواند آب را به نقاط بسیار زیادی برساند ضمن اینکه پمپ به دلیل خاموش و روشن شدن‌های مکرر آسیب جدی خواهد دید.

در این صورت و با توجه به موارد ذکر شده بهترین گزینه استفاده از بوستر پمپ است تا بتواند آب را به نقاط دور با فشار بالا برساند. البته نکته بعدی اینکه روشن و خاموش شدن آسیبی به ساختار دستگاه نخواهد رساند. تقریباً این روزها شاهد استفاده از انواع بوستر پمپ در مکان‌های مختلف هستیم.

 

انواع بوستر پمپ چیست؟

برندهای بزرگ تولید کننده پمپ در دنیا بر سر بوستر پمپ با هم رقابت شدیدی دارند. در همه کشورها بوستر پمپ ها بیشتر از بقیه انواع پمپ ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

مهم‌ترین شرکت‌های تولید کننده انواع بوستر پمپ :

بوستر پمپ پمپیران

بوستر پمپ گراندفوس

بوستر پمپ پنتاکس

بوستر پمپ داب

بوستر پمپ ابارا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده اطلاعات فنی، تصاویر و قیمت بوستر پمپ های آبرسانی و آتش نشانی به سایت بامین تهویه مراجعه فرمایید.

http://www.bamintahvie.com/category/pump-boster-pump/بوستر-پمپ-آبرسانی-و-آتش-نشانی:: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 39
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 28 مرداد 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

چرا از بوستر پمپ استفاده میکنیم؟

در مکان هایی که حجم و فشار آب مصرفی از حجم و فشار آب لوله کشی شهری بیشتر باشد از پمپ آب استفاده میکنیم؛ حال اگر نصب یک پمپ آب جوابگوی نیاز نباشد، باید یک بوستر پمپ نصب کنیم.

بوستر پمپ از چیدمان موازی چند الکتروپمپ تشکیل میشود که به وسیله یک استراکچر (بدنه محکم) به یکدیگر متصل شده اند و جهت تأمین و تنظیم فشار آب در سیستم های آبرسانی مختلف نظیر سیستم های اطفاء حریق و آتش نشانی ساختمانها، سیستم آبرسانی دربرج ها و ساختمان های بلند مرتبه، فرودگاه ها، بیمارستان ها، مراکز تفریحی آبی، مراکز مختلف صنعتی و آبیاری تحت فشار در مزارع مکانیزه از بوستر پمپ استفاده می شود.

ساخت بوستر پمپ طبق اطلاعات فنی مورد نیاز شما با بهترین متریال، قیمت و گارانتی در بامین تهویه.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده اطلاعات فنی، تصاویر و قیمت بوستر پمپ های آبرسانی و آتش نشانی به سایت بامین تهویه مراجعه فرمایید.:: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 35
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 26 مرداد 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

بوستر پمپ ها که  از چند پمپتشکیل شده اند، برای افزایش فشار آب به خطوط اصلی آب متصل هستند تا در مواردی مانند شبکه های لوله های گسترده ، تغییر ارتفاع در ساختمان های چند طبقه و موارد دیگر فشار آب را جبران نمایند. اگر ساختمان شما بسیار بزرگ باشد یا نیاز به آب صنعتی داشته باشید ، یک پمپ تقویت کننده فشار یا اصطلاحا بوستر پمپ هرگونه نقص موجود در آبرسانی شهرداری را جبران می کند. در واقع بوستر پمپ ماشینی است با قابلیت افزایش فشار سیال.

 

ضرورت استفاده از بوستر پمپ

چند دلیل وجود دارد که سبب نیاز شما به بوستر پمپ خواهد شد. ممکن است شما در انتهای یک خط تأمین باشید، به این معنی که شما با کاهش فشار آب بیشتر از آنچه که پیش بینی می کردید، مواجه هستید. دوم ، ممکن است شما یک ساختمان گسترده و چند طبقه با لوله های بسیار بیشتر از آنچه شهرداری طراحی شده برای ارائه خدمات داشته باشد.

در هر دو حالت ، آب باید به اندازه کافی از لوله عبور کند و به همین دلیل ، اصطکاک شروع به کند شدن جریان آب می کند. این پمپ ها برای عملکرد مناسب لوله کشی ضروری هستند.                                                                                 

از بوستر پمپ برای آب رسانی ساختمان ها، نقل و انتقالات سیالات مختلف از مکانی به مکانی دیگر استفاده می شود. بوستر پمپ ها دارای انواع گوناگونی هستند که هر کدام از آن ها کاربردهای متفاوتی دارند.

 

بوستر پمپ آتش نشانی

بوستر پمپ آتشنشانی شبیه به یک کمپرسور گاز عمل می کند و دارای مکانیسم ساده ای می باشد. با توجه به این که بوسترپمپ می تواند با افزایش فشار سیالات، آن ها را تا ارتفاعات زیادی بالا ببرد، در فرایند آتشنشانی نیز کاربرد زیادی دارد.

جهت بررسی مشخصات فنی بوستر پمپ و اطلاع از قیمت انواع بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی به لینک زیر مراجعه نمائید.:: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 31
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 25 مرداد 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

بوستر پمپ چیست؟ حتما کلمه بوستر پمپ را شنیده اید و از خودتان پرسیده اید بوستر پمپ چه تفاوتی با پمپ های معمولی دارد در ادامه به شرح این مورد خواهیم پرداخت.

بوستر پمپ چیست ؟

تامین آب در ساختمان هایی که فشار آب لازم را ندارند به سختی صورت می گیرد ، که این مشکل با نصب یک پمپ آب معمولی برطرف خواهد شد. پمپ آب با مکش آب در لوله های آمده از آبرسانی شهری، دبی را افزایش داده و فشار آب را تأمین می کند. اما در ساختمان های بسیار بلند که فشار آب زیاد مورد نیاز است، استفاده از پمپ امری ضروری می باشد. تا بتوان فشار آب خوبی را در طبقات بالای ساختمان نیز داشته باشیم. تغییر (کم و زیاد شدن) فشار آب عملکرد پمپ ها را تحت تاثیر قرار می دهد. نوسان در فشار آب، بسیار کلافه کننده و آزار دهنده می باشد. خصوصا اگر این مورد در یک مجتمع بزرگ مسکونی اتفاق بیفتد به شدت مشکل ساز خواهد شد. به همین جهت برای رفع این مشکل، استفاده از بوستر پمپ پیشنهاد می شود.

بوستر پمپ مجموعه ‌ای از یک تا چند پمپ می باشد که به صورت موازی کنار هم قرار گرفته و کار می کنند. بوستر پمپ توسط یک تابلو کنترل، تحت فرمان قرار خواهد گرفت. هدف نهایی بوستر پمپ ثابت نگهداشتن سطح دبی آب در ساختمان می باشد.

بوستر پمپ

چرا به بوستر پمپ نیاز داریم؟

ضرورت استفاده از بوستر پمپ را نمی توان در یک واحد از ساختمان های مسکونی توصیف کرد چرا که برای یک واحد از ساختمان یک پمپ ساده به راحتی جوابگو می باشد. اما باید در نظر داشت که ممکن است پمپ آب ساده و معمولی نتواند سطح دبی آب را ثابت نگهدارد. اما برای تامین آب در ساختمان های بسیار بزرگ با مصرف کنندگان متعدد یا در مواردی که تامین فشار آب مصرفی نهادهای بزرگی مانند یک کارخانه و یا سیستم آبیاری مزارع را تامین سازیم، برای تامین سطح فشار آب لازم را ندارد، اهمیت استفاده از بوستر پمپ مشخص خواهد شد.

در ساختمان ‌هایی که هر واحد مسکونی می تواند در هر زمانی بدون هماهنگی با دیگر واحد ها، مصرف کم یا زیادی از آب داشته باشد، یک الگوی تصادفی برای مصرف آب به وجود می ‌آید. الگویی که گاها بسیار زیاد و یا خیلی کم خواهد شد. در چنین حالتی نمی توان برای تامین سطح دبی مطلوبی از آب نمی توان از یک پمپ آب ساده استفاده کرد؛ بلکه لازم است سیستمی تعریف شود که بتواند با توجه به سطح نیاز ساختمان از آب، سطح دبی آب را مشخص کرده و از این طریق فشار کل سیستم آبرسانی در ساختمان را ثابت نگه دارد. بوستر پمپ با هدف تأمین فشار آب با ثابت نگهداشتن دبی در سطح مشخص طراحی و تولید می شوند و در سطح ساختمان ‌های بزرگ مسکونی و یا آبرسانی های عظیم و شبکه ای گونه مورد استفاده قرار می گیرند.

عملکرد بوسترپمپ بصورتی است که در زمان حداکثر مصرف آب، از تمام ظرفیت مجموعه پمپ های نصب شده در بوستر پمپ استفاده می شود. و در زمان ‌های کاهش مصرف آب ، بخشی از ظرفیت بوستر پمپ مورد استفاده قرار می گیرد.

 

جهت بررسی مشخصات فنی بوستر پمپ و اطلاع از قیمت انواع بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی به لینک زیر مراجعه نمائید.:: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 35
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 19 مرداد 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

اگر یک بوستر پمپ مجهز به یک درایو با فرکانس متغیر (VFD) برای کنترل سرعت باشد ، همانطور که با تمام قطعات تجهیزات هدایت شده توسط یک موتور الکتریکی، می توان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد. برای موتورهای اسب بخار کسری ، مانند آنهایی که در برنامه های مسکونی کوچک استفاده می شوند ، موتورهای کم فشار الکترونیکی (ECM) گزینه مقرون به صرفه تر از VFD ها هستند.

 

بوستر پمپ

 

دلایل مختلفی وجود دارد که استفاده از کنترل سرعت برای بوستر پمپ منطقی است:

افزایش فشار مورد نیاز بسته به شرایط فعلی ساختمان ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال ، ممکن است لازم نباشد وقتی تقاضای آب کم باشد.

ممکن است تغییرات در فشار توسط شرکت سودمند ایجاد شود. به عنوان مثال ، مشکلات کم فشار فقط در شرایطی وجود دارد که سیستم توزیع آب تقاضای اوج را تجربه می کند.

از درایوهای با فرکانس متغیر می توان برای نرم کردن بوستر پمپ آب استفاده کرد و از جریان ورودی جلوگیری کرد ، که معمولاً پنج تا هشت برابر بیشتر از جریان نامی است. در صورت عدم وجود یک دستگاه نرم ، این ریزش باعث افت ناگهانی ولتاژ می شود که می تواند دستگاه های الکترونیکی حساس را خراب کند.

هنگامی که بوستر پمپ آب مجهز به کنترل سرعت است ، می توان عملکرد آن را در پاسخ به شرایط ساختمان و تأمین آب در زمان واقعی تنظیم کرد و حداکثر بهره وری انرژی را به دست آورد. در کاربردهای اسب بخار کسری ، موتورهای کم فشار الکترونیکی بالاترین راندمان انرژی موجود را در هنگام ارائه کنترل سرعت داخلی دارند. برای پمپ های قدرت اسب بخار بالاتر ، که به طور معمول در کاربردهای تجاری مورد استفاده قرار می گیرند ، بهترین ترکیب ممکن داشتن موتور سه فاز با راندمان NEMA Premium مجهز به درایو فرکانس متغیر است.

 جهت بررسی مشخصات فنی بوستر پمپ و اطلاع از قیمت بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی به لینک زیر مراجعه نمائید.

http://www.bamintahvie.com/category/pump-boster-pump/بوستر-پمپ-آبرسانی-و-آتش-نشانی

منبع : بامین تهویه:: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 40
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 7 مرداد 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

عملکرد شیر یکطرفه در بوستر پمپ آبرسانی

جلوگیری از برگشت آب در هنگام خاموش بودن پمپ بر عهده ی شیر یکطرفه می باشد.استفاده از شیریکرفه در بوستر پمپ آبرسانی باعث عدم حرکت آب در خلاف جهت پمپاژ می شود.شیر یکطرفه سبب می شود آب و یا سیال فقط در یک جهت عبور کنند.
شیرهای مورد استفاده در بوستر پمپ آبرسانی شامل سه دسته و به شرح زیر می باشند.

 1. شیر یکطرفه بخار ( شیریکطرفه طرح یورک)
 2. شیر یکطرفه دریچه ایشیر یکطرفه کره ای (توپی)

 

چرا از لرزه گیر در بوستر پمپ آبرسانی استفاده می شود؟

در خط لوله، برخی از تجهیزات ساختمانی مانند بوستر پمپ آبرسانی،فن، کمپرسور و .... دارای ارتعاش و لرزش هایی هستند که باعث ایجاد سروصدا و استهلاک زود هنگام خط لوله و سایر قطعات می شود برای جلوگیری ازانتقال لرزش بوستر پمپ به شبکه لوله کشی استفاده از ضد ارتعاش یا لرزه گیر رایج می باشد.
به طور معمول لرزه گیر ها را در دهانه مکش و دهش بوستر پمپ نصب می کنند.
از لرزه گیر در بوستر پمپ در خروجی و ورودی هر پمپ استفاده می شود چرا که با افزایش دبی خروجی از پمپ ارتعاشات بوستر پمپ آبرسانی نیز افزایش می یابد.
سایز معمول لرزه گیرها بین 25/1 تا 10 اینچ می باشد ساختار داخلی لرزه گیر هایی با سایز بالاتر از 10 اینچ فلزی می باشد.

سیستم کنترل دور متغیر در بوستر پمپ آبرسانی

سیستم کنترل دور متغیر بوسترپمپ آبرسانی براساس تنظیم دور موتور و توان الکترو پمپ بر طبق نیاز مصرف کننده‌ها کار میکنند. در سیستم کنترل دور متغیر از پرشر سوئیچ‌ها و پرشر ترانسمیترها در خروجی الکتروپمپ‌ها جهت اندازه‌گیری فشار خروجی و مصرفی استفاده می‌گردد که طبق نیاز مصرف کننده با حس کردن فشار و ارتباط مؤثر با اینورتر توان و دور الکتروپمپ‌ها تنظیم می‌گردد. اینورتر دستگاهی است که طبق برنامه‌ریزی انجام شده در چند مرحله فرکانس خروجی خود را جهت تغذیه و تنظیم دور الکتروموتور تغییر می‌دهد. سیستم کنترل بوسترپمپ آبرسانی قابل سفارش ازز ظرفیت 0/5 تا 220 اسب بخار بوده و قابلیت کنترل 1 تا 4 پمپ را دارا می باشد.

 

اجزای  بوستر پمپ آبرسانی

معرفی برخی از اجزای تشکیل دهنده بوستر پمپ آبرسانی

شاسی جهت نصب الکتروپمپ‌های بوستر پمپ آبرسانی: از شاسی ، بمنظور نصب الکتروپمپ‌های بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر استفاده می گردد .نوع شاسی مورد نیاز بنا بر ظرفیت و ابعاد و مشخصات و مدل پمپ ها متفاوت می باشد. شاسی اصلی پس از ساخت به رنگ پودری الکترو استاتیک آغشته میگردد.
تابلوی کنترل فرمان و قدرت بوستر پمپ آبرسانی: تابلوی کنترل فرمان و قدرت تمام اتوماتیک از برند تله مکانیک ، که شامل تجهیزات الکتریکی مدار فرمان وقدرت مدار بوستر پمپ می باشد
کلکتور مکش و رانش بوستر پمپ آبرسانی: با توجه به نوع کاربری بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر ، کلکتور مکش و رانش از جنس گالوانیزه ،فولادی مانسمان و یا استیل ساخته می شوند.

 

جهت بررسی مشخصات فنی بوستر پمپ و اطلاع از قیمت انواع بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی به لینک زیر مراجعه نمائید.

http://www.bamintahvie.com/category/pump-boster-pump/بوستر-پمپ-آبرسانی-و-آتش-نشانی:: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 34
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 5 مرداد 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

برای افزایش طول عمر و آگاهی از وضعیت عملکرد بوستر پمپ آبرسانی باید برخی از پارامترها بصورت دوره ای کنترل شوند. ثبت این پارامترها کمک زیادی به آگاهی از شرایط پمپاژ در طول یک بازه زمانی می کند.

۱-توان (آمپر) مصرفی بوستر پمپ آبرسانی

بطور معمول ساده ترین و یکی از مهمترین پارامترهای قابل اندازه گیری توان است که میتوان از روی تابلوی پمپ یا به کمک آمپر متر انبری اندازه گیری شود.

۲-فشار مکش بوستر پمپ آبرسانی

که با فشار سنج اندازه گیری میشود و برای محاسبه هد تولیدی پمپ و اطمینان از فشار کافی مکش پمپ مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتیکه فشار مکش پمپ کافی نباشد کاویتاسیون اتفاق می افتد ....

جهت بررسی مشخصات فنی بوستر پمپ و اطلاع از قیمت انواع بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی به لینک زیر مراجعه نمائید.

http://www.bamintahvie.com/category/pump-boster-pump/بوستر-پمپ-آبرسانی-و-آتش-نشانی:: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 51
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 4 مرداد 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

انتخاب و نصب شیرآلات بوستر پمپ‌ آبرسانی دور متغیر با توجه به سایز استاندارد ورودی و خروجی الکتروپمپ‌ها و نیاز مشتری می‌باشد. در مسیر مکش  پمپ ها شیر قطع و وصل جریان و سه راهی صافی با در نظر گرفتن محل مناسب جهت سرویس ادواری و لرزه‌گیر جهت عدم رسیدن لرزش الکتروپمپ‌ها به سیستم لوله‌کشی نصب میگردد. در مسیر رانش هر پمپ شیر قطع و وصل جریان و شیر یک طرفه و لرزه‌گیر نصب می گردد. شیر یکطرفه از برگشت جریان از کلکتور مشترک به پمپ مجاور در صورتی که تمامی الکترو پمپ ها با هم روشن نباشند  جلوگیری می‌نماید. جنس لوله‌ها و کلکتورها در بوستر پمپ‌ آبرسانی دور متغیر معمولاً از گالوانیزه می باشد.

تفاوت بوستر پمپ آبرسانی و آتش نشانی

در بوستر پمپ آبرسانی از دو مدل پمپ دور ثابت و دور متغیر استفاده می شود که بنا به در خواست مشتریان محترم انتخاب می شود استفاده از پمپ های دور متغیر هزینه بیشتر در خرید اما مصرف برق کمتر را به دنبال دارد.

هم چنین پمپ دور متغیر طول عمر بیشتری نسبت به پمپ دور ثابت دارد

قابل ذکر است که در یک ساختمان قدرت پمپ بوستر پمپ آبرسانی همواره کمتر از بوستر پمپ آتش نشانی می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص عملکرد بوسترپمپ آبرسانی و آتش نشانی و قیمت بوستر پمپ می توانید به لینک زیر در وب سایت بامین تهویه مراجعه فرمایید

http://www.bamintahvie.com/category/pump-boster-pump/بوستر-پمپ-آبرسانی-و-آتش-نشانی:: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 52
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 31 تير 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

از مزایای استفاده از بوستر پمپ آبرسانی در صنعت میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

جهت کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه های برق مصرفی از بوستر پمپ آبرسانی اسفاده می شود.

در بوستر پمپ آبرسانی One/Off از چند بوستر پمپ استفاده شده که هر کدام بخشی از ظرفیت بوستر پمپ آبرسانی را تامین می کنند پس جهت پوشش ظرفیت های مختلف به تعداد مورد نیاز، پمپ روشن می شود.

در صورت کم بودن دبی پمپ اول و برای رفع این کاستی پمپ دیگری شروع به کار می کند.با استفاده از پمپ رزرو بوستر پمپ حتی در حالت خرابی عملکرد بدون وقفه ای خواهد داشت.

اجزای مختلف بوستر پمپ آبرسانی قابلیت جدا سازی و مونتاژ را دارند به همین دلیل حمل و نقل آن ها آسان می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مزایای استفاده از بوسترپمپ آبرسانی و قیمت بوستر پمپ می توانید به لینک زیر در وب سایت بامین تهویه مراجعه فرمایید

http://www.bamintahvie.com/category/pump-boster-pump/بوستر-پمپ-آبرسانی-و-آتش-نشانی

 :: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 53
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 30 تير 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

7 نکته در مورد نحوه نصب بوستر پمپ

1. منبع کم فشار آب را تعیین کنید

قبل از خرید بوستر پمپ ، باید اطمینان حاصل کنید که فشار کم خانه شما ناشی از مشکلات جدی تری نیست. گرفتگی لوله ها یکی از دلایل اصلی کاهش فشار آب در خانه های قدیمی تر است. این می تواند ناشی از سالها استفاده ، خوردگی لوله یا رسوب باشد. اگر فشار کم آب فقط بخش کوچکی از خانه شما را تحت تأثیر قرار دهد ، ممکن است شما گرفتگی لوله داشته باشید. عوامل دیگری مانند نشت و ارتفاع ساختمان نیز ممکن است علت کم فشار بودن آب شما باشد.

بوستر پمپ

2.اگر در شهر زندگی می کنید و خانه همسایه شما دارای فشار کم است ، ممکن است مسئله در مورد توزیع آب شهر باشد. این شهر معمولاً می تواند فشار آب ورودی خانه شما را بخواند. اگر زیر 30 PSI باشد ، خرید بوستر پمپ می تواند بسیار مفید باشد.

قبل از نصب بوستر پمپ ، باید قوانین خود را در مورد لوله کشی محلی بررسی کنید. برخی از شهرها برای تکمیل کار توسط یک لوله کش معتبر نیاز به کار دارند. همچنین باید بررسی کنید که آیا شهر برای نصب خود به لوازم جانبی دیگری نیاز دارد ، مانند شیر دوگانه چک یا کاهش دهنده فشار.

3. برای نصب آماده شوید

قبل از شروع نصب ، از خاموش بودن آب اطمینان حاصل کنید. تمام آبهای لوله های خود را حتی در مخزن آب خود تخلیه کنید. اگرچه شیرهای خود را باز کنید. شما باید قبل و بعد از نصب هوا را آزاد کنید.

4. لوله های اصلی آب

نصب بوستر پمپ نیاز به چند برش در قسمت اصلی آب دارد. اگر سختی گیر دارید ، حتماً بوستر پمپ را در جایی بین سختی گیر و کنتور آب قرار دهید. اکثر بوستر پمپ ها ، به دور از هوای مناسب ، به نصب داخلی نیز احتیاج دارند.

بوستر پمپ را به حالت دائمی آن بکشید تا اندازه گیری کنید که باید برش خود را روی آب اصلی چطور انجام دهید. قبل از ایجاد بریدگی های خود ، حتماً لوله را با کاغذ گلگیر پاک کنید. این اطمینان حاصل می کند که اتصالات می توانند به اندازه کافی لوله را گیر کنند. با در نظر گرفتن هرگونه اتصالات زاویه 90 درجه ، برش را به صورت دقیق درست کنید. برش دیگری ایجاد کنید که در آن لوله خروجی تقویت کننده به قسمت اصلی آب وصل شود.

5. مطمئن شوید که شیر خود را RPZ نصب کرده یا مجدداً نصب کنید

مشخص نیست که به برخی از وسایل جلوگیری از جریان برگشتی در یک خانه احتیاج نداشته باشید ، ساختمان تجاری متصل به آن است. مطمئن شوید که RPZ نصب شده و یا دوباره نصب کنید. اگر خطرات لازم برای تامین آب شهر را ندارید. وقتی لوله ها و اتصالات را نصب می کنید ، ایده خوبی است که در صورت استفاده از دستگاه فشار سنج ، لوله های خروجی را نصب کنید. این به شما امکان می دهد PSI را وارد خانه خود کنید و متناسب با آن تنظیم کنید.

وقتی لوله ها و لوازم جانبی را نصب کردید ، قبل از لحیم کاری ، بندهای نخ را در نوار تفلون یا درزگیر مشترک لوله بپیچید. از آنجا که اتصالات را لحیم می کنید ، می توانید به جای نوار از ترکیب استفاده کنید.

6. با برق کار تماس بگیرید (در صورت لزوم)

برای تعیین نیازهای الکتریکی بوستر پمپ خود ، راهنمای کاربر را بررسی کنید. بیشتر واحدها به یک مدار GFCI اختصاصی احتیاج دارند. بهتر است برای نصب دقیق مدار ، از یک برقکار استفاده کنید. اگر واحد شما دارای سیم زمینی است و شما در حال حاضر یک خروجی GFCI دارید ، می توانید به سادگی وصل شوید و حرکت کنید.

7. فشار آب را آزمایش کنید

پس از اتمام نصب ، شیر اصلی آب را باز کنید. قبل از خاموش کردن شیرهای آب ، اجازه دهید هوا بیش از حد برای چند دقیقه از طریق لوله ها عبور کند. فشار آب را با فشارسنجی که نصب کرده اید بررسی کنید. بسته به اندازه خانه شما ، می خواهید حدود 50-69 PSI باشد. حداکثر مطلق باید 75 باشد زیرا 80 PSI می تواند لوله های شما را خراب کند.

فشار کم آب لزوماً به معنای این نیست که شما نمی توانید از حمام کاملی که اشتیاق داشته اید استفاده کنید. اگر از پمپ چاه ناخوشایند یا تحویل آب شهری رنج می برید ، یک بوستر پمپ می تواند بخش اعظمی از مشکلات شما را حل کند. با آماده سازی و برش دقیق نصب پمپ آب مخصوص خود آسان است. امروز یک بوستر پمپ بخرید و از فشار آب خانه خود بهترین استفاده را کرده و لذت ببرید.

برای مشاهده قیمت بوستر پمپ در انواع مدل ها و برندها به سایت بامین تهویه مراجعه فرمایید.

http://www.bamintahvie.com/category/pump-boster-pump/بوستر-پمپ-آبرسانی-و-آتش-نشانی


منبع : بامین تهویه:: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 54
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 29 تير 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

از سیستم بوستر پمپ برای افزایش فشار ، سرعت جریان یا هر دو استفاده می شود. پمپ های تقویت کننده به همراه مخازن ذخیره سازی برای جبران چاه های کم تولید استفاده می شوند. پمپ های تقویت کننده کشاورزی به طور معمول آب را از حوضچه ها یا مخازن خارج می کنند و آن را برای اهداف آبیاری مجدداً آب می کنند.

واحدهای بوستر پمپ در پمپ های سانتریفیوژ تک مرحله ای یا چند مرحله ای همراه با موتورهای پر از آب هستند. این واحد در یک بوستر پمپ چیده شده و برای افزایش فشار می توان در یک خط لوله نصب کرد. واحدهای بوستر پمپ در پیکربندی استاندارد یا مطابق با نیاز مشتری خاص در دسترس هستند.

بوستر پمپ

چه موقع نیاز به بوستر پمپ آب است؟

آیا فشار آب کمی دارید؟

اگر فشار منبع آب برای تأمین مقادیر فشار و جریان مورد نیاز برای لوله کشی کافی نباشد ، باید یک سیستم تقویت کننده فشار آب یعنی بوستر پمپ نصب شود. سه گزینه اصلی توسط کد لوله کشی NYC مجاز است:

یک مخزن آب بلند

تقویت کننده فشار هیدرو پنوماتیک

بوستر پمپ ، که موضوع این مقاله است

به خاطر داشته باشید که نیاز به بوستر پمپ آب تا حدی با ویژگی های ساختمان مشخص می شود. از آنجا که حداقل مقادیر فشار و سرعت جریان در محل های فیکسچر مشخص شده است ، احتمال نیاز به بوستر پمپ برای ساختمان های بلندتر افزایش می یابد.

کد لوله کشی NYC ایجاب می کند که کلیه پمپ های تقویت کننده مجهز به سوئیچ قطع فشار پایین باشند ، که از ایجاد فشار در هنگام فشار در سمت مکش به مقادیر 10 psi یا کمتر جلوگیری می کند. وقتی فشار منفی به حساب نیامده باشد ، پدیده ای به نام کاویتاسیون رخ می دهد ، جایی که حباب های کوچک به سرعت شکل می گیرند و در آب جاری می شوند. کاویتاسیون می تواند باعث ایجاد موج های شوک موضعی شود ، به پروانه بوستر پمپ آسیب وارد کند و لرزش های مکانیکی را ایجاد کند ، که بر موتور حامل پمپ نیز تأثیر می گذارد

استفاده از یک بوستر پمپ تنها برای بیش از یک ساختمان توسط کد لوله کشی NYC مجاز نیست ، مگر در پروژه هایی با ساختمان های متعدد که دارای یک مالک مشترک هستند. مصرف کننده آب مجاز مجاز به تأمین آب تحت فشار ساختمانهای همجوار نیست.

 


برای مشاهده قیمت بوستر پمپ در انواع مدل ها و برندها به سایت بامین تهویه مراجعه فرمایید.


http://www.bamintahvie.com/category/pump-boster-pump/بوستر-پمپ-آبرسانی-و-آتش-نشانی

منبع : بامین تهویه:: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 50
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 28 تير 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

در صورت وجود فشار کافی ، آب آشامیدنی فقط در صورت استفاده از شیر آب ، دوش ، توالت و سایر تجهیزات لوله کشی قابل توزیع است.

 

آیا فشار آب کمی دارید؟


اگر فشار منبع آب برای تأمین مقادیر فشار و جریان مورد نیاز برای لوله کشی کافی نباشد ،به منظور تقویت فشار آب باید یک بوستر پمپ نصب شود. سه گزینه اصلی که مجاز است:

یک مخزن آب بلند

تقویت کننده فشار هیدرو پنوماتیک

پمپ تقویت کننده فشار آب یا همان بوستر پمپ ، که موضوع این مقاله است.به خاطر داشته باشید که نیاز به پمپ تقویت کننده آب یعنی بوستر پمپ تا حدی با ویژگی های ساختمان مشخص می شود. از آنجا که حداقل مقادیر فشار و سرعت جریان مشخص شده است ، احتمال نیاز به بوستر پمپ برای ساختمان های بلندتر افزایش می یابد.

کد لوله کشی NYC ایجاب می کند که کلیه پمپ های تقویت کننده مجهز به سوئیچ قطع فشار کم باشند ، که از ایجاد فشار در هنگام فشار در سمت مکش به مقادیر 10 psi یا کمتر جلوگیری می کند. وقتی فشار منفی به حساب نیامده باشد ، پدیده ای به نام کاویتاسیون رخ می دهد ، جایی که حباب های کوچک به سرعت شکل می گیرند و در آب جاری می شوند. کاویتاسیون می تواند باعث ایجاد موج های شوک موضعی شود ، به پروانه پمپ تقویت کننده آسیب وارد کند و لرزش های مکانیکی را ایجاد کند ، که بر موتور حامل پمپ نیز تأثیر می گذارد.

استفاده از یک پمپ تقویت کننده تنها برای بیش از یک ساختمان توسط کد لوله کشی NYC مجاز نیست ، مگر در پروژه هایی با ساختمان های متعدد که دارای یک مالک مشترک هستند. مصرف کننده آب مجاز به تأمین آب تحت فشار ساختمانهای همجوار است.

 

بررسی های لازم قبل از نصب بوستر پمپ

به خاطر داشته باشید که فشار کم و سرعت جریان در محل های اتصالات علل احتمالی بسیاری دارد و نباید سریعاً تصور کنید که فشار کمبود آب در این مورد مقصر است. قبل از نصب بوستر پمپ آبرسانی ، اطمینان حاصل کنید که مشکل شما به دلیل یکی از دلایل زیر نیست:

لوله های آب گرفتگی شده می توانند باعث افت شدید فشار بین ورودی سرویس و نقطه مصرف شوند که این یک مورد رایج در تاسیسات قدیمی است.

لوله های کم اندازه ، نتیجه مشترک طراحی لوله کشی ضعیف ، می توانند همان اثر لوله های آب گرفتگی را داشته باشند.

همچنین می توانید یک دریچه خاموش تا حدی بسته داشته باشید که باعث افت فشار می شود و راه حل به اندازه باز کردن کامل آن ساده است.

در هر یک از این سناریوها ، نصب بوستر پمپ آبرسانی بیانگر اتلاف پول است و فشار بیش از حد ممکن است به سیستم لوله کشی شما آسیب برساند. حتی اگر هیچ آسیبی نبیند ، برای اجرای بوستر پمپ ، برق را هدر می دهید و فشار بیش از حد باعث افزایش جریان می شود و باعث افزایش صورتحساب آب می شوید. قبل از ادامه کار ، اطمینان حاصل کنید که دریچه ای تا حدودی بسته ندارید و برای بررسی اینکه مشکل لوله کشی ندارید ، ارزیابی حرفه ای از نصب خود را دریافت کنید.


جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده مشخصات فنی ، تصاویر و قیمت بوستر پمپ به سایت بامین تهویه مراجعه فرمایید.
 
 
منبع : بامین تهویه


:: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 68
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 22 تير 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

بوستر پمپ در موارد مصرف مسکونی

مردم دوست دارند هنگام دوش گرفتن فشار آبی مداوم باشد. ما نمی توانیم تشخیص دهیم که چرا چنین است ، اما بگذارید آن را به عنوان یک فرض تصور کنیم. عدم وجود فشار کافی آب شستشوی ظروف را دشوار می کند. علت مکرر فشار کم آب در اقامتگاهها شامل آب سازی سخت است که باعث رسوب کلسیم می شود. سیستم های قدیمی تر با لوله های فولادی گالوانیزه می توانند ذرات زنگ یا سایر ذرات تولید کنند ، اگرچه این مورد در PVC های مدرن یا لوله کشی های مس کمتر رایج است. تغییر الگوهای مصرف آب در طول زمان ، ناشی از افزایش جمعیت یا وسایل بیشتر در مصرف آب می تواند در کاهش فشار نقش داشته باشد. یک تکنسین بوستر پمپ می گوید: "آنچه ما بسیار زیاد می بینیم این است که افراد در حال دستکاری مجدد حمام خود هستند تا چیزی را مانند یک سر دوش اضافی یا سمپاش بدان اضافه کنند." "این به عنوان یک قطعه آب اضافی در خانه شما به حساب می آید که مردم فراموش می کنند که این خود می تواند در محاسبات نقش داشته باشد.

بوستر پمپ

 

 

 

گردش آب چاه برای افرادی که به سیستم های چاه برای آب آشامیدنی خود تکیه می کنند ، بوستر پمپ ها می توانند با یک پمپ چاه ، هماهنگ باشند. پمپ چاه ممکن است از قدرت کافی برای انتقال آب به محل سکونت برخوردار باشد ، اما ممکن است به اندازه کافی جریان آب در سیستم را به لامپ ها منتقل نکند. یک پمپ چاه ممکن است نتواند به اندازه مناسب به سفره آب برسد.

آبپاش چمن در صورت داشتن سیستم آبپاش چمن داخلی ، احتمالاً برای رسیدن به هر قسمت از چمن خود به فشار زیادی احتیاج دارید. بوستر پمپ در سیستم آبپاش می تواند اطمینان حاصل کند که هر منطقه بدون تغذیه وسایل فشار در خانه شما به خوبی تغذیه می شود.

 

بوستر پمپ در موارد مصرف تجاری

بیایید بگوییم که شما مالک یا مدیر ساختمان برای یک آپارتمان پنج طبقه هستید. دو طبقه اول دارای فشار آب زیادی هستند ، طبقه سوم و چهارم فشار خنثی می گیرند و در طبقه پنجم آب به سختی از شیر آب می آید. مانند مثال آب چاه ، ارتفاع می تواند فشار را از بین ببرد. آبیاری ، آب حیات هر نوع کشاورزی ، اعم از خانوادگی یا صنعتی است. فقدان فشار کافی آب فقط یک ناراحتی جزئی نیست ، بلکه یک ضرر واقعی از نظر پول ، زمان و بازده کلی است. بسیاری از مزارع دارای بوستر پمپ برای حفظ فشار آب مداوم و کاهش شکاف ها هستند. بوستر پمپ ها می توانند انتخاب مناسبی برای شما و برنامه شما باشند ، اما مهم است که در مورد هزینه ، مکان و نصب آن را در نظر داشته باشید. به طور طبیعی ، یک پمپ تقویت کننده فشار آب به هزینه های الکتریکی اضافه می کند و باید مستقیماً به یک سوکت وصل شود یا روی یک مدار اختصاصی اجرا شود. فراموش نکنید که در هنگام نصب بوستر پمپ ، مخزن فشار را فاکتور دهید. این که آیا شما قصد دارید بوستر پمپ را خود نصب کنید یا یک لوله کش با تجربه استخدام کنید ، عامل هزینه قطعات و لوازم جانبی تعویض مانند اتصالات لوله ، آجیل ، شیرآلات ، دستگاه فشارسنج و غیره است که بخرید یک تقویت کننده "همه در یک" در نظر بگیرید. بسته سیستم که شامل پمپ ، موتور ، شیر چک ، سوئیچ فشار و مخزن فشار در یک واحد مناسب است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده مشخصات فنی، قیمت بوستر پمپ و دریافت مشاوره رایگان برای خرید بوستر پمپ به سایت بامین تهویه مراجعه فرمایید.

http://www.bamintahvie.com/category/pump-boster-pump/بوستر-پمپ-آبرسانی-و-آتش-نشانی

منبع : بامین تهویه:: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 75
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 تير 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

برای نیازهای شدید پمپاژ در بازارهای شهری یا صنعتی ، یک بوستر پمپ تقویت کننده با کیفیت بالا را انتخاب کنید.

پمپ هایی با انرژی که جریان کم در سرهای بالا را ایجاد می کند ، که برای ماندگاری ساخته شده اند و برای کار مداوم و بدون آسیب به موتور یا سایر قسمت های سیستم طراحی شده اند.

در ساختمانهای مرتفع استفاده از یک پمپ جهت پمپاژ آب به طبقات فوقانی روش مناسبی نمی باشد. این کار باعث افزایش فشار بیش از حد در قسمت های پایینی سیستم لوله کشی و آسیب وارد شدن به تجهیزات می شود. بهترین روش، تقسیم بندی ساختمان به بخش یا زون های مختلف و استفاده از پمپ و مخزن ذخیره در هر زون ، بوستر پمپ می باشد.

 

 

بوستر پمپ چیست؟

نوعی پمپ گریز از مرکز برای افزایش فشار مایع که در حال حاضر از یک مکان به مکان دیگر در یک خط لوله جریان دارد استفاده می شود. بوستر پمپ ها در بسیاری از کاربردهای متنوع به کار می روند و ممکن است در ترکیب با پمپ های توربین عمودی یا پمپ های عمودی غوطه وری برای تقویت بیشتر فشار آبیاری یا آب آشامیدنی از چاه ها استفاده شوند. پمپ های تقویت کننده فشار، بوستر پمپ ها اغلب در خطوط لوله برای اضافه کردن فشار به کار می روند تا مایع را به سمت پمپ بعدی یا به مقصد نهایی آن در انتهای خط لوله منتقل کنید. و آنها در بسیاری از کاربردهای فرآیندی مورد استفاده قرار می گیرند ، جایی که فشار لازم برای سرویس بیش از یک پمپ می تواند تحویل دهد ، یا در جایی که پمپ دوم لازم است تا از پمپ ها خاکی نشود ، لازم است. پمپ های تقویت کننده بسته به نیاز جریان و فشار ممکن است در حالت مکش پایان ، حالت تقسیم افقی ، چند مرحله یا توربین عمودی باشد. آنها عموماً در محدوده زیر کار می کنند:

میزان جریان بین 5 تا 10،000 gpm است

سر کل (فشار) بین 200 تا 7500 فوت متغیر است

اسب بخار بین 1 تا 5000 اسب بخار است

بوستر پمپ چگونه کار می کند؟

بیشتر بوستر پمپ ها پمپ های گریز از مرکز هستند که به یک یا چند پروانه تکیه می کنند تا مایع پمپ شده را به داخل ورودی پمپ بکشند و با عبور مایعات از پروانه و محفظه ولتاژ یا دیفیوزر ، فشار آن را تقویت کنند. برخی تک مرحله ای هستند ، به این معنی که پروانه ای یکسان دارند. اینها معمولاً در کاربردهایی مورد استفاده قرار می گیرند که مقدار فشار اضافی لازم باشد ، قابل توجه نیست. همچنین تنظیمات چند مرحله ای وجود دارد که شامل بیش از یک پروانه است ، که برای انتقال سرهای بالاتر از جمله انتقال آب به ارتفاعات قابل ملاحظه بالاتر یا از طریق خطوط لوله بسیار طولانی تر مورد استفاده قرار می گیرد.

موارد استفاده بوستر پمپ

حرکت آب به بالای تپه

حفظ فشار شهرداری

پمپاژ آب از طریق یک ساختمان مرتفع

تمیز کردن و پاشش فشار قوی

سیستم های تصفیه و اسمز معکوس

نظافت عمومی

در هر مکانی که فشارهای بیشتری لازم باشد

بوستر پمپ های تقویت کننده تک مرحله در اقامتگاه های خصوصی یا ساختمانهای دیگر که از منبع آب شهری بسیار دور هستند استفاده می شود ، یا در جایی که فشار آب در ساختمان ناکافی باشد. برای سیستم های آبیاری همچنین مفید هستند اگر پمپ چاه دارای فشار کافی برای مسافتی که آب باید طی کند و چه مقدار از یک مزرعه برای آبیاری نیاز ندارد.

پیکربندی های چند مرحله ای اغلب برای تقویت آب در مناطق مرتفع ، برای مصارف کشاورزی ، تجاری و مسکونی استفاده می شود. بوستر پمپ همچنین در ساختمان های بلند ضروری هستند. در کاربردهای صنعتی ، از پمپ های تقویت کننده در خطوط لوله ، و برخی از سیستم های فرآیند استفاده می شود.

انواع بوستر پمپ

انواع بوستر پمپ های تقویت کننده ، عبارتند از: چند مرحله عمودی و افقی ، کیس اسپلیت و چند مرحله ای غوطه وری.

 

منبع : بامین تهویه

 :: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 67
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 17 تير 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

برای حفظ فشار آب ایده آل در ساختمان های بلند و یا در مناطقی با فشار کم یا نوسان آب از پمپ های تقویت کننده استفاده می شود. این پمپ های تقویت کننده که با عنوان بوستر پمپ شناخته شده اند در جایی نصب می شوند که یک خط آب شهری وارد یک ساختمان می شود و معمولاً 30 تا 50 psi در آن اجرا می شود.

با افت فشار در مخزن ، پمپ آب را از خط آبرسانی خارج می کند و باعث افزایش فشار در مخزن و افزایش فشار آب در ساختمان می شود. یک سیستم بوستر پمپ معمولی از پمپ ، موتور ، مخزن فشار و کنترلر تشکیل شده است. فشار آب نباید با جریان آب در شیر اشتباه گرفته شود ، فشار آب صرفاً نیرویی است که آب را از طریق سیستم لوله کشی برای رسیدن به وسایل در واحد ساختمان سوق می دهد. مردم به دلایل مختلف فشار آب به مقدار زیاد را ترجیح می دهند و روش های مختلف زیادی برای دستیابی به این مهم وجود دارد. یک روش، استفاده از بوستر پمپ جهت تقویت فشار آب است.

بوستر پمپ

فشار آب از چندین متغیر حاصل می شود ، از جمله ارتفاع مخزن آب ، ارتفاع ملک ، تعداد افرادی که آب را مصرف می کنند و همچنین میزان مصرف آنها و تعداد وسایل آب (سینک ، توالت و غیره). اگر فشار آب کم را تجربه می کنید ، شاید یکی از این روش ها را امتحان کرده باشید. شاید سعی کرده اید هواکشها را در سرهای شیر آب تمیز یا تنظیم کنید. شما سعی کرده اید که لوله های خود را به اندازه بیشتری ببندید تا حجم آن افزایش یابد.

هر روش جوانب مثبت و منفی خود را دارد ، اما اگر به دنبال یک راه حل نسبتاً ساده هستید ، خرید بوستر پمپ را در نظر بگیرید. پمپ های تقویت کننده افزودنی هایی برای سیستم هستند که برای افزایش فشار سیال در آن سیستم استفاده می شود. مخزن فشار آب را ذخیره می کند و فشار را در محدوده خاصی حفظ می کند تا بوستر پمپ هر بار مرتباً روشن و خاموش نشود. برای تنظیم سطح فعالیت بوستر پمپ از یک سوئیچ فشار با تنظیمات PSI حداکثر / حداقل از پیش تعیین شده استفاده می شود. پمپ های تقویت کننده را می توان در هر دو ملک و تجاری ، در خانه های بزرگ و خانه های کوچک ، در فروشگاه های گوشه ای و کارخانه های بزرگ ، در مزارع و در شستشوی خودرو یافت. برخی از آنها از بوستر پمپ صرفاً برای آسایش استفاده می کنند ، در حالی که برخی دیگر برای ایجاد مشاغل یا حتی برای نوشیدن آب به آنها متکی هستند.

منبع : بامین تهویه:: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 63
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 16 تير 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : zg

تنظیم فشار آب داخل لوله ها از جمله مشکلات رایجی است که در سیستم آبرسانی شهری و آب مصرفی ساختمانها وجود دارد.با توجه به متغیر بودن میزان مصرف آب و عدم و جود الگوی مصرف آب، با کاهش یا افزایش مصرف آب ،فشار آب داخل لوله ها تغییر می کند و این تغییرات سبب بروز مشکلاتی در سیستم آبرسانی خواهد شد. لذا جهت تامین فشار آب مصرفی در ساختمانها از بوستر پمپ استفاده می شود. هدف از استفاده از بوستر پمپ ،ثابت نگه داشتن دبی و فشار آب در هر میزان از مصرف است.

 

بوستر پمپ

بوستر پمپ چیست؟

بوستر پمپ دستگاه یکپارچه ای است که از یک یا چند الکتروپمپ تشکیل می شود، درواقع الکتروپمپ ها بطور موازی به هم متصل.با کاهش فشار در شبکه لوله کشی و احساس فشار بیشتر ، یک یا چند الکتروپمپ بصورت نوبتی روشن شده و با افزایش فشار نیز یک یا چند الکتروپمپ بصورت نوبتی و با همان ترتیبی که روشن شده اند خاموش می شوند.

بوستر پمپ ها بر اساس نوع عملکرد به دو دسته تقسیم می شوند:

 1. بوستر پمپ دورثابت
 2. بوستر پمپ دور متغیر

بوستر پمپ دور متغیر

پمپ های بوستر پمپ دور متغیر با استفاده از فناوری های جدید و به روز، سرعت دوران پمپ را بر اساس فرمان های صادره توسط  ترانسمیتر های فشار، دور موتور را بواسطه وجود اینورترها کنترل می کنند و فشار شبکه آبرسانی را طبق مصرف و نیاز لحظه ای کنترل میکنند. بوستر پمپ آبرسانی از نمونه های پرکاربرد بوستر پمپ دور متغیر است.

 

بوستر پمپ دورثابت

پمپ های بوستر پمپ دور ثابت بصورت صفر ویک عمل کرده و درصورت روشن شدن با حداکثر توان کار می کنند. بوستر پمپ آتش نشانی از نمونه های پرکاربرد این نوع از بوستر پمپ هاست.
در بوستر پمپ های دور ثابت به جهت صرفه جویی در مصرف برق و جلوگیری از کارکرد پمپ های اصلی بوستر پمپ در مواقع غیر ضروری از سیستم جوکی پمپ استفاده میشود.
جوکی پمپ در بوستر پمپ دور ثابت دارای فشار کارکرد معادل پمپ های اصلی و دبی پایین تر است، ونسبت به پمپ های اصلی دارای توان کمتری است.

 

اجزای اصلی بوستر پمپ

اجزای اصلی بوستر پمپ عبارتند از : الکتروپمپ ها، شاسی اصلی، کلکتور مکش، کلکتور رانش،تجهیزات کنترل فشار، تابلو کنترل و فرمان بوستر پمپ. که مهم ترین قسمت بوستر پمپ ها تجهیزات کنترل فشار و تابلوی کنترل و فرمان است.

 

منبع : بامین تهویه تخصصی ترین سایت تاسیسات ایران:: موضوعات مرتبط: بوستر پمپ , ,
:: برچسب‌ها: بوستر پمپ , بوسترپمپ , قیمت بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , بوستر پمپ آبرسانی , بوستر پمپ آتش نشانی ,
:: بازدید از این مطلب : 66
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 15 تير 1399 | نظرات ()

صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد