ایرواشر چیست؟
نوشته شده توسط : zg

به هواساز هایی که سیستم سرمایش آنها از نوع تبخیری و با پوشش آب است ایرواشر گفته می شود. ایرواشر حداقل متعلقات یک هواساز را دارد با این تفاوت که به جای کویل سرمایش از سیستم ایرواشر استفاده می کند.دستگاه ایرواشر معمولا دارای تشت ذخیره آب و پمپ مجزای اسپری آب و نازل های مخصوص به تعداد مورد نیاز هستند . پمپ ایرواشر می تواند از نوع کفکش داخل دستگاه و یا از نوع زمینی با قدرت بالاتر در بیرون دستگاه باشد. در ایرواشر همچنین فیلتر ها ، کویل گرمایش و فن و سیستم ایرواشر وجود دارد. در فصل زمستان سیستم ایرواشر و آب پاش ها خاموش و تشت تخلیه می شود و آبگرم موتور خانه به کویل گرمایی هدایت می شود. به بیان دیگر سیستم کنترل هوادهی در ایرواشر در زمستان با استفاده از کانال های برگشت هوا کار می کند و در فصل تابستان مانند کولر آبی کاملا از هوای تازه تغذیه می کند.

درواقع ایرواشر بخش رطوبت زنی دستگاه هواساز است که با توجه به گستردگی استفاده از سیستم ایرواشر در سیستم سرمایش تبخیری بعنوان دستگاه ایرواشر شناخته می شود.

 

ایرواشر وسیله ای ترکیبی است که ترکیبی از دستگاه تصفیه هوا و مرطوب کننده است. مانند دستگاه های مرطوب کننده مرسوم ، واشرهای هوا رطوبت درمانی را به هوا اضافه می کنند. و مانند یک دستگاه تصفیه هوا معمولی ، یک ایرواشر مواد حساسیت زای محرک علائم را از هوا پاک می کند.

کیفیت پایین هوا در زمستان واقعا می تواند سلامتی و راحتی شما را در فضای داخلی تضعیف کند. وقتی درجه حرارت فرو می رود ، رطوبت نیز کاهش می یابد. این ، همراه با عادت کوره زدن شما باعث ایجاد هوای کم رطوبت می شود که پوست شما را خشک می کند ، مجاری تنفسی را تحریک کرده و علائم سرماخوردگی و آلرژی را تشدید می کند. علاوه بر این ، هوازدگی در خانه برای جلوگیری از هوای سرد و کمک به سیستم گرمایشی با کارایی بیشتر باعث می شود تا آلاینده های مضر در داخل قفل شوند. این بدان معناست که شما در مواد حساسیت زای علائم بیشتر نفس می کشید و ممکن است در معرض سطح بالاتری از آلاینده های شیمیایی باشید. این یک فکر ترسناک است ، درست است؟ خوشبختانه یک ایرواشر می تواند کمک کند.

چرا باید از ایرواشر استفاده کرد؟


ایرواشرها لوازم هوشمند نسبتا با کیفیت هستند که سالهاست در اروپا مورد توجه هستند. ایرواشر وسیله ای ترکیبی است که ترکیبی از دستگاه تصفیه هوا  و مرطوب کننده است. مانند دستگاه های مرطوب کننده مرسوم ، ایرواشر ها رطوبت درمانی را به هوا اضافه می کنند. و مانند یک دستگاه تصفیه هوا معمولی ، یک ایرواشر مواد حساسیت زای محرک علائم را از هوا پاک می کند. بنابراین ، آنها قادر به تسکین علائم ناخوشایند هوای خشک شما و تسکین آلرژی های شما هستند. اگر از آلرژی سبک تا متوسط رنج می برید یا فقط می خواهید کیفیت هوای داخلی خود را در زمستان بهبود ببخشید ، آنها برای شما ایده آل هستند. اگر در آب و هوای خشک زندگی می کنید ، ممکن است یک سال نیز استفاده کنید.

ایرواشر ها چگونه کار می کنند؟

طرز کار ایرواشر


ایرواشر ها ضمن افزودن رطوبت به هوا ، انواع مختلف آلرژن های خانگی را از بین می برند - از جمله گرد و غبار ، کنه های گرد و غبار ، شوره حیوانات خانگی ، موی حیوانات خانگی ، هاگ کپک ، گرده گل و سایر ذرات معلق در هوا. محبوب ترین انواع ایرواشر از فناوری پروانه استفاده می کنند. این فناوری از یک سری دیسک در حال چرخش (غالباً 30 یا بیشتر) برای فیلتر کردن مداوم مواد آلرژی زا و ذرات از هوا هنگام جذب به داخل واحد استفاده می کند. آلرژن های بزرگی روی دیسک ها جمع می شوند در حالی که یک حمام آب مداوم آنها را شستشو می دهد و در پایین واحد قرار می گیرد. دیسک ها سپس آب تمیز را از طریق یک صفحه پخش کننده مخصوص که باعث پوسیدگی هوا می شود ، از بین می برد. بیشتر مدل های رومیزی می توانند در حدود یک گالن رطوبت کل در روز پراکنده شوند.

 

نوع ایرواشر نسبتاً کمتری دیگر از یک فیلتر پیش فیلتر ذرات برای فیلتر کردن مواد آلرژی زا و ذرات موجود در هوای ورودی قبل از مرطوب سازی اتاق استفاده می کند. این مدل ها از فناوری مرطوب کننده تبخیری برای افزودن رطوبت به فضای شما استفاده می کنند. فیلتر پیش فیلتر معمولاً همان فیلتر فتیله تبخیری است که هنگام دمیدن فن ، آب را "فسیل" می کند تا یک غبار ریز تولید کند. این فیلتر همچنین رسوبات معدنی را از آب خارج می کند ، اگر آب سختی داشته باشید یک مزیت اضافی است.

خرید ایرواشر


خرید یک دستگاه رطوبت ساز ایرواشر گیج کننده نیست. در واقع ، هنگام مرور مدل ها ، باید به چند مورد توجه کنید.

نوع ایرواشر عمدتا به اولویت شما در فن آوری مرطوب سازی بستگی دارد. به عنوان مثال رطوبت سازهای تبخیری برای اتاق های بزرگتر ایده آل هستند زیرا از فن های داخلی برای رساندن هوای مرطوب به تقریباً هر گوشه فضا استفاده می کنند. در مقابل ، رطوبت سازهای پروانه بدون فن و برای فضاهای کوچکتر ایده آل ترند. بعلاوه ، با نبود فن ، این واحدها کمی ساکت تر از ایرواشر تبخیری هستند. همچنین ممکن است هنگام انتخاب مدل خود به نیازهای نگهداری در آینده فکر کنید. به عنوان مثال ایرواشر ها به تعویض فیلترهای دوره ای نیاز دارند که این امر به هزینه مالکیت شما اضافه می کند. ایرواشر پروانه ای نیازی به تعویض فیلتر ندارند ، اما از آنجا که ذرات و آوار به پایین واحد می ریزند ، به تمیز کردن مکرر آنها نسبت به مدل مبتنی بر فیلتر نیاز دارند.

 

اندازه

بیشتر رطوبت سازهای ایرواشر در بازار امروزه واحدهای رومیزی قابل حمل هستند که حداکثر تا یک اتاق عمل خواهند کرد. با این حال ، هر مدل ممکن است یک اتاق با اندازه متفاوت را درمان کند و رطوبت روزانه را بیشتر یا کمتر آزاد کند. هنگام مرور مدل ها ، به دنبال یک منطقه توصیه شده برای پوشش فوت مربع باشید که در مشخصات ذکر شده است و آن را با اندازه اتاق مقایسه کنید. برای اطمینان از رطوبت رسانی و شستشوی هوا ، یک ایرواشر کمی بزرگتر از آنچه فکر می کنید نیاز دارید ، در نظر بگیرید.

امکانات

ویژگی های اضافه شده به سهولت استفاده و نگهداری ماشین لباسشویی کمک می کند. هنگام خرید ، صفات ویژگی هر مدل را مقایسه کنید و در مورد ویژگی های لازم در لیست خود تصمیم بگیرید. از ویژگی های محبوب ایرواشر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. چندین سرعت فن
  2. کنترل های دیجیتالی
  3. رطوبت قابل تنظیم
  4. نشانگر کم آب با خاموش شدن خودکار
  5. نشانگر تغییر فیلتر
  6. ظرف عطر
  7. نگهداری

همانند مرطوب کننده ها ، تمیز کردن منظم ایرواشر بسیار مهم است. تمیز کردن های مکرر از رشد کپک ، کپک و باکتری در داخل مخزن آب جلوگیری کرده و واحد را از آلرژن ها و سایر ذراتی که در وقت اضافی آنها فیلتر شده خلاص می کند. ما توصیه می کنیم هر چند روز یکبار ایرواشر خود را تمیز کنید تا عملکرد بهینه داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که فقط رطوبت تمیز در فضای شما آزاد می شود. همچنین بهتر است روزانه آب را تغییر دهید تا رطوبت تازه بماند. برای تمیز کردن ایرواشر ، دستورالعمل های موجود در کتابچه راهنمای کاربر را دنبال کنید. همچنین می توانید در مقاله ما نکاتی درباره نگهداری رطوبت ساز نکاتی درباره تمیز کردن ایرواشر و رطوبت سازها بررسی کنید.

 

اگر حساسیت شدید دارید

مهم است که بخاطر داشته باشید گرچه یک ایرواشر به پاکسازی هوا کمک می کند اما همان میزان تصفیه مواد آلرژی زا را که یک تصفیه کننده هوا اختصاص دارد ، فراهم نمی کند. تصفیه کننده های هوا HEPA High Efficiency Particulate Air قادر به حذف 99.97٪ از مواد حساسیت زا به اندازه 0.3 میکرون هستند. در مقایسه ، یک ایرواشر از نوع پروانه مواد آلرژی زا را به اندازه 1.5 میکرون از بین می برد. اگر حساسیت شدید دارید یا می خواهید سطح بالاتری از تمیز کردن هوا داشته باشید ، توصیه می کنیم علاوه بر دستگاه ایرواشر یا یک مرطوب کننده مرطوب کننده سنتی ، از یک دستگاه تصفیه هوا HEPA نیز استفاده کنید.

اطلاعات فنی تخصصی و قیمت ایرواشر را در سایت بامین تهویه مشاهده نمایید.

 

:: موضوعات مرتبط: هواساز , ,
:: برچسب‌ها: ایرواشر , هواساز , قیمت هواساز , قیمت ایرواشر , فروش ایرواشر , خرید ایرواشر , هواساز ایرواشر ,
:: بازدید از این مطلب : 9
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 18 بهمن 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: